Студијска посета удружења Зелена транзиција и Сокобањског еколошког друштва нашој школи

Удружење Зелена транзиција се бави агроекологијом, смањењем загађења земље, воде и емисије СО2. Сокобањско еколошко друштво активно ради на еколошкој едукацији грађана тог града, а посебно деце и младих у циљу одржавања чисте природе и насеља и живота у складу са природом. Чланови ових друштава су посетили нашу школу 10. Јуна 2022. поводом размене информација о компостирању и смањењу отпада. Активности наше школе су препознате као добар пример организовања и спровођења компостирања у јавним институцијама, а наш пројекат „Бирам да компостирам“ као подршка одрживом приступу природи. У дворишту наше школе је одржана едукација о компостирању и размена искустава на смањењу отпада. Радујемо се будућој сарадњи са члановима ових удружења.