Наши ученици на ГИМФЕСТУ у Пожеги

У недељу, 5.марта 2017.  ученици наше школе, Андријана Пантелић,  Катарина Степановић и  Милош Симић, у  пратњи професорке Бојане Станкић, учествовали су на Фестивалу науке у Уметности – ГИМФЕСТ,  у  гимназији  „Свети Сава“ у Пожеги.

Лепа Сарадња са школом у  Пожеги уследила је  поводом пројекта „Милева Марић Ајнштајн – знаменита Српкиња“,  те  су наши  ученици добили прилику да многобројној публици представе ХПТШ и свој рад и  различите активности на пројекту о  нашој истакнутој научници.

Такђе, ова манифестација омогућила  је ученицима да размене идеје у искуства са својим вршњацима у Пожеги и да виде како се на креативан, другачији начин може  учити, бавећи се прелепим, чудесним светом науке у уметности.