eTwinning European Prize 2024

Са поносом и великим задовољством Вас обавештавамо дa су наше колегинице, Гордана Пешић и Марија Ракић-Љубомировић, постигле изузетан успех. У конкуренцији од 1284 приспелих пријава пројеката за eTwinning Европске  награде 2024 победник у категорији Почетно стручно образовање и обука (IVET) је еTwinning пројекат “Natural is good, chemical is bad”? . Аутори пројекта су Гордана Пешић, Србија и Ирена Футивић, Хрватска. Поред њих, чланови победничког тима су Марија Ракић-Љубомировић, Србија, Iоаnna Pechlivani, Грчка, Anthi Soukou, Грчка, Aristеides Schizas, Грчка, Aspasia Mylona, Грчка, Adile Emel, Турска, и Kübra Ersan, Турска.

У оквиру ове категорије, награде добијају најбољи eTwinning пројекти које спроводе наставници средњих стручних школа обрађујући теме повезане са наставним планом и програмом стручних предмета и представљају пример добре праксе, изузетно квалитетне сарадње и квалитетних и одрживих разултата.

eTwinning европске награде представљају највеће признање које наставници и ученици могу да добију за свој изузетан рад у оквиру eTwinning заједнице.

Честитамо наставницима Гордани Пешић и Марији Ракић-Љубомировић на освојеној eTwinning Европској  награди 2024 у оквиру категорије за стручно образовање.

Више информација о додељеним Европским наградама можете да погледате на платформи European School Education Platform .