Живимо паметно – сачувајмо ресурсе за будућност

У свечаној сали ГО Чукарица, 7. априла 2017. године, одржано је  предавање из области заштите животне средине под називом ,,Живимо паметно – сачувајмо ресурсе за будућност„.  Предавању су присуствовали ученици Техничке школе Железник, ученици XIII београдске гимназије и ученици наше Школе у пратњи својих наставника.

На предавању се могло чути о природним ресурсима којима располажемо, значају  очувања природних ресурса којима располажемо као и начинима  уштеде енергије за будућност.

Предавање су одржале матуранкиње наше школе: Маријана Јовановић, Александра Рехак и Невена Штибељ са ментором, наставницом технолошке групе предмета, Драганом Ранковић.

Предавање је одржано у оквиру пројекта „ПРОДУЖИ ВЕК, УБАЦИ У ШТЕК“, подржаног од стране Министарства омладине и спорта РС, Ресурсног центра Омладинског савеза Србије, Градске општине Чукарица и Канцеларије за младе Чукарица.