“YOUTH FOR AIR QUALITY”

Програм који су за ученике првог и другог разреда наше школе припремили ДКЦБ и Уницеф 12.6.2023. о теми екологије, посебно о загађењу ваздуха, под називом “YOUTH FOR AIR QUALITY” био је изузетно садржајан, информативан и занимљив.

После обраћања организатора, ученици су добили тест који су самостално радили, са циљем да се види колико знања о теми већ имају.

Затим је уследило приказивање кратког филма, у коме су на популаран начин и са много конкретних примера, млади глумци и познати инфлуенсери говорили о томе шта се подразумева под загађењем ваздуха, шта су то ПМ честице, како се читају резултати, као и како се даље може и треба развијати свест о овој теми.

Након филма, организован је поновни тест и провера одговора, те  дискусија  којом смо разјаснили неке недоумице.

Професорка Бојана Станкић, која је била у пратњи ученика,  успоставила је  контакт са организаторкама, младим сарадницама ДКЦБ-а, те ће поновни сусрет о овој теми бити организован  у нашој школи на јесен.

Слике  о овом догађају могу се видети на линку: https://www.dkcb.rs/youth-for-air-quality/