Виртуелни састанак – Светски дан борбе против рака

У среду, 14. фебруара 2024.године, одржан је састанак на мрежи у оквиру KA210 Erasmus+ project „Addressing Health and Well-being at schools“. Италијански тим је организoвао састанк којем су присуствовали ученици и наставници из партнерских школа из Словачке, Грчке, Италије и Србије. Тема састанка је обележавање Светског дана борбе против рака. У оквиру састанка, ученици и наставници су били у прилици да чују предавања доктора са Универзитета у Палерму о „Пројекату у школама о правилној исхран“,  „Женама и превенцији рака“ и о  „Добровољном давању коштане сржи и крви“. У другом делу састанка ученици партнерских школа су презентовали своја истраживања и радове на тему Светког дана борбе против рака. Нашу школу су представљале ученице Дуња Ђ. III9,  Софија И. III7 и Нера Р. III9 под менторством наставнице хемије Гордане Пешић.

Презентација наших ученика обухватала је три теме:

1. Фактори ризика и превенција рака (Дуња Ђ.),

2. Оптерећење рака у Србији и национални скрининг програм (Софија И.) и

3. Доза чини отров и све је хемиja, чак и ти (Нера Р.).

Састанку су присуствовали ученици II9 (Андреа и Нина), III7 (Софија), III8 (Ана, Наташа и Милош) и  III9 (Теодора К., Теодора В., Теодора С., Николина Н., Нера Р., Дуња Ђ. и  Ирена Ђ.) и наставнице Марија Ракић-Љубомировић и Гордана Пешић.