УЧЕЊЕ КРОЗ ИГРУ

У  петак, 5.априла 2019.године ученици седмог и осмог разреда ОШ „Јован Дучић“ и ОШ „Младост“, са својим наставницама Јеленом Муцић и Весном Костић, посетили су нашу ХПТШ, и били нам драги гости на сарадничком часу у одељењу II-4,  код наставница Миленије Јоксимовић и Бојане Станкић.

На овом по свему другачијем, веома динамичном часу, учили смо и обнављали појмове из природних наука (физике и хемије), али кроз игру картама, и на српском и на енглеском језику. Кроз облике упитних реченица, утврђено је и раније стечено знање о пасивном облику, које се врло често користи управо у језику науке и струке.

Периодни систем и својства елемената, атомски и масени број, како се елементи повезују и реагују представљени су на картама, веома живописно и упечатљиво, те су ђаци са лакоћом препознавали  основна својства елемената и утврдили знања о атому. Лука Аћимовић и Марија Хинић, ученици IV-4, приближили су ове појмове основцима. Гости су у почетку били мало стидљиви, да би се потом ослободили и учествовали у игри, те су неки, веома активни на часу, заслужили и симболичне награде.

Након овог часа, група основаца је наставила упознавање са нашом школом и у лабораторији, где су са наставницом Љиљаном Спарић и одељењем I-4 извели неколико огледа о првој групи периодног система.

Део лепе атмосфере, срећних, насмејаних лица, може се видети и на сликама са овог сусрета.

А ова лепа сарадња наставиће се и у оквиру најављеног колажног програма у Дечјем културном центру Београда, 18.04.2019, када ће  основци извести део своје представе о хемији.

Радујемо се поновном сусрету!