Колажни програм у Дечјем културном центру

Уједињене Нације прогласиле су 2019.годину Међународном годином Периодног система хемијских елемената. Ове године обележава  се 150. годишњица  од како је руски научник Дмитриј Иванович Мендељејев представио Руском хемијском друштву свој пројекат „Зависност између релативне атомске масе и својстава елемената“, 6.марта 1869. године..

Хемијско прехрамбена технолошка школа и Дечји културни центар Београд у циљу популаризације науке, у  четвртак 18. априла у 13.00 часова,  у Малој сали ДКЦБ, Таковска 8, ће организовати  колажни програм  посвећен овом јубилеју.

Програм у трајању од 60 минута се састоји од:

– презентације о животу и раду Д.И. Мендељејева

– занимљивости: Хемија је свуда око нас !

– кратаког квиза и презентације игре са картама о Периодном систему елемената

– Хемија у делима Шекспира

– најаве конкурса „Да сам ја елемент ?“

Специјални гости су ђаци из основне школе Јован Дучић који су уз помоћ наставице хемије Јелене Муцић спремили представу     “ Вештице између алхемије и хемије”. Они ће извести најсмешнији део ове представе у трајању од 10 минута.

Спонзор је Мивела, тако да ће сва деца бити послужена киселом водом и медењацима са њиховим знаком. Програм је намењен ђацима 6., 7. и 8. разреда.