Сарадња наше школе са организацијом „ Достигнућа младих Србије“

Ове школске године, ученици наше школе учествовали су на неколико активности које   „Достигнућа младих“  организује.

Девојчице су се укључиле у пројекат „ Girls Go Circular”, где су кроз различите модуле училе о циркуларној економији. Најактивније су биле Марија Јовановић, III/1, Сашка Першић и Анђела Матасаревић, III/3, те су за сваку област добиле посебан сертификат.

У томе су их подржале и  неке области и саме проучиле и професорке Биљана Чеврљаковић и Бојана Станкић, у улози њихових ментора.

Поред тога, пет девојчица из одељења III/3: Александра Богданов, Анђела Аврамовић; Ања Величковић, Сашка Першић и Анђела Матасаревић учествовале су у догађају : „Изазов специјал – за нову генерацију предузетника која води рачуна о заштити животне средине“. Догађај је трајао два дана, и обухватио је обуку и такмичење средњошколаца.  Догађај је реализовала организација Достигнућа младих у оквиру програма „ Млади иноватори“ који спроводи Climate KiC испред Европског института за науку и технологију, а уз партнерску подршку организавције ХАБ за климатске иновације, Connecting и Научно-технолошког парка Ниш.

Сетфикати су подељени, још  само да кажемо: Браво за учешће и труд!