ПРАЗНИК СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ И КУЛТУРЕ

Ове године, за празник Ћирила и Методија који се обележава 24.маја као Дан словенске писмености и културе, и ђаци наше школе, имали су задатак да се представе и говоре о значају обележавања и чувања нашег језика, писмености и културе.

Уприличена је приредба у Културном центру „Чукарица“, где је уз веома богат програм, из песму и пригодне речи, представљен и наш вишегодишњи пројекат „Путујућа ћирилица“, а одржана је и радионица са најмлађима „Медена азбука“.

На уласку у салу КЦ “ Чукарица“, ученице су дочекивале госте на традиционалан начин- уз погачу и со, у народној ношњи.

Део програма био је посвећен „Књигољупцима“.

А затим, у нашем делу програма, ученице Марија Јовановић и Анђела Богићевић водиле су програм, а Анастасија Љубомировић и Емили Удин прелепо су певале одабране етно песме.Јана Селаковић и Милица Еремић говориле су песму „Речи“.

Професорка Бојана Станкић поздравила је публику, честитајући празник, и указјући на значај неговања наше словенске писмености и културе, наше културне баштине.

На крају сви млађи ученици су послужени меденим колачима, које смо осликали чоколадом -словима иницијала имена деце. И сви смо били веома срећни, задовољни што делимо љубав према нашем језику и култури.

Захваљујемо се КЦ „Чукарица“, директору установе Миодрагу Ракочевићу, и уредници културног програма Милени Митровић.