О ПРОЈЕКТУ „ВРЕДНОСТИ СУ УНИВЕРЗАЛНЕ“ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ ЕЛТЕ 2023.

Сваког маја наставници енглеског језика учествују на међународној  годишњој конференцији коју организује асоцијација ЕЛТА ( English Language Teachers’ Association), а која се одржава у Београду.

Ове године, на Учитељском факултету, под називом  „ Развијамо све вештине кроз наставу енглеског језика“ (All Seas(Cs) of Teaching), током два дана, могле су се чути многе занимљиве теме и предавачи из разних земаља. Било је и радионица и презентација, а међу њима је допринос конференцији дала и  професорка наше школе, Бојана Станкић.

Она је поделила своја искуства са прошлогодишњег пројекта „Вредности су универзалне“           (Values are Universal), који је спровела са ученицима у нашој школи, а који је и добио националне и европске ознаке квалитета у оквиру Еразмус + ( e-Twinning) пројеката.

Говорећи од теми која је овог пролећа веома актуелна и потреби да се са ученицима више ради на општим вредностима, као што су  породица, љубав, пријатељство, поштовање, солидарност, толеранција, емпатија,  и друге,  Бојана Станкић је приказала својим колегама активности и резултате рада на том једногодишњем пројекту, као пример добре праксе.

Више о конференцији на сајту ЕЛТЕ https://elta.org.rs/2023/05/23/2023-elta-serbia-conference-photos/