Посета Швајцарској

У периодуод 18. до 24. маја 2016. године, група ученика – учесника пројекта ,,Милева  Марић  Ајнштајн – знаменита  Српкиња„ у пратњи  својих наставника  путовала  је у Швајцарску.

На овом путовању учесници пројекта су остварили планиране активности: приказали реализоване активности у оквиру  пројекта, стекли  нова знања и искуства, донели  прелепе  утиске и стекли нове  пријатеље.

Током боравка у Швајцарској учесници пројекта су:

• Посетили  Универзитет ЕТХ у Цириху на коме су се Милева  и Алберт упознали и студирали.
  • Посетили су кућу-музеј у којој су Милева и Алберт  живели.
  • У  више  прилика  су  представили Школу, приказали  шта  су  радили у оквиру  пројекта и да  показали  шта  знају о животу  Милеве  Марић, знамените  Српкиње.
  • Посетили су амбасаду Републике Србије у Берну.
  • Посетили су гимназију у Берну и упознали се са системом школовања у Швајцарској, разменили искуства са вршњацима и разговарали о начину живота у нашим земљама.
  • Захваљујући  дивним домаћинима, обишли су и културно-историјске знаменитости градова које су посетили.