Посета изложби: Осам векова уметности под окриљем Српске православне цркве

Историја Српске православне цркве датира од 1219. године када је српска црква (односно жичка архиепископија) постала аутокефална. До тада је православна црква у Србији била део Васељенске патријаршије у Цариграду.

Поводом 800 година аутокефалности Српске православне цркве одржане се разне манифестације. Изложба која је отворена 9.октобра ове године у Музеју Српске Православне Цркве  тематски  обележава осам векова аутокефалности Српске Православне Цркве.

У оквиру нашег школског пројекта „Чувари језика и традиције“, група ученика наше школе, у пратњи проф. Јасмине Сарић и проф. Миленије Јоксимовић посетила је изложбу.

Своје утиске о богатству које су ученици имали прилику да виде на једном месту, о огромној ризници рукописа и књига, од којих су многе из 12. и 13. века, са одушевљењем су  пренели својим друговима у школи.