Почетак обуке за стицање ECDL сертификата

Дана 26.09.2014.год. у Хемијско-прехрамбеној технолошкој школи почела је обука за стицање ECDL сертификата (ECDL – European Computer Driving Licence или Европска компјутерска возачка дозвола). Реч је о тесту познавања суштинских  ИТ компетенција, који потврђује да је носилац сертификата у потпуности компетентан за коришћење персоналног рачунара и основних програмских апликација.

Обука се реализује у склопу ACES local пројекта „Girls can do IT -you and me in IT“ а уз подршку Јединственог информатичког савеза Србије (ЈИСА) који је овлашћен за тестирање и издавање сертификата. Обуку за стицање ECDL Старт пакета (дигитална писменост) који обухвата четири модула похађа шест ученица Хемијско-прехрамбенње технолошке школе и четири чланице партнерске организације ОЗ (Организација знање Београд). Реализатор обуке је лиценцирани испитивач за ECDL мр Биљана Марић. Обука обухвата 90 часова од чега се 60 часова реализује путем платформе за онлајн учење http://www.ecdltest.rs.