Основан Алумни клуб Хемијско-прехрамбене технолошке школе

На иницијативу Вршњачког тима и професорке Бојане Станкић, 19. октобра 2019. године основан је Алумни клуб ХПТШ.

Клуб наших бивших ђака започео је рад оснивачким састанком непосредно пред почетак прославе Дана школе, потписивањем одлуке да се Клуб оснује са циљем да наши бивши ђаци, сада успешни студенти или млади људи који већ имају своју професију, остану у контакту са школом и поделе своја ранија и садашња искуства са младим, садашњим ученицима школе.

Ивона Мадарас, студенткиња Технолошко металуршког факултета, прихватила је улогу администратора и зачас повезала све чланове (за сада 12) у групу на друштвеној мрежи ради лакше комуникације.

Састанку је присуствовала и професорка Јелена Митровић из Допунске школе на српском језику у Берну, са којом су многи чланови основаног Клуба више пута путовали у оквиру различитих пројеката.

У понедељак, 4. новембра, одржан је састанак Вршњачког тима на коме су о поштовању, дружењу, доброј комуникацији и путовањима говорили чланови Алумни клуба:  Милош Симић и Константин Стојковић.