IX Међународна конференција 3К (Компјутер –Комуникација – Култура)

У  Новом Саду  је 02. и 03. новембра 2018. године  одржана  IX Међународна конференција „3К“.

Теме овог скупа биле су:

• Примена рачунара и актуелних програмских пакета приликом презентације нових методичких приступа у обради наставних садржаја;
  • Моделирање и симулација у настави;
  • Програмирана настава применом рачунара;
  • Математички модели у биологији, физици и хемији;
  • Активност и иницијатива педагога и психолога;
  • Улога професора у додатном образовању, интелектуалном и стваралачком раду ученика

Наша наставница, мр Биљана Марић узелe је учешће на овом скупу и презентовале рад  „LEARNING TO SUPPORT INCLUSION – EВРОПСКА ИСКУСТВА“.У свом раду изнела је примере добре праксе, који се односе на примену информационо-комуникационих технологија и нових метода рада са ученицима  са сметњама у развоју и тешкоћама у учењу. Овом приликом поделила је знања стечена на семинару, којем је присуствовала у склопу Еразмус + пројекта „Learning to Suport Inclusion“ за које су финансијска средства добиле од Фондације Темпус. Програм скупа и списак извагача можете погледати путем следећег линка  http://www.gimnazis.edu.rs/3k.