Градимо мостове на Балкану – посета Источном Сарајеву

У оквиру регионалног пројекта „Building Bridges for Balkans“ подржаног од Регионалне канцеларије за сарадњу младих (Regional Youth Cooperation Office – RYCO), пет ученика и два наставника наше школе учествовали су у првој пројектној размени у
                                             Источном  Сарајеву од 15-19.10.2018. године.
Са партнерима на пројекту, школама ЈУ „28. јуни“ из Источног Сарајева, и СЕПУГС „Васил Антевски Дрен“ из Скопља, делегација наше школе имала је прилику да чује исповести бивших логораша све три вероисповести, обиђе знаменитости Сарајева, те да се кроз креативан и активистички рад са другарима из Скопља и Сарајева бави темама верске и националне толеранције.
Ако се успешност посете може мерити сјајним утисцима и бројем склопљених пријатељстава, онда би се слободно могло рећи да је ова посета заслужила десетку!
За више информација о току пројекта посетите Фејсбук страницу пројекта (ttps://www.facebook.com/bridgesforbalkans/) и блог пројекта (https://buildingbridgesforbalkans.wordpress.com/)