Global women’s breakfast 2020

International Union of Pure and Applied  Chemistry – IUPAC je и ове године 12. фебруара била иницијатор Global women’s breakfast. Tема овогодишњег Global women’s breakfast je „Building Bonds to create future leaders“. Успостављање нових веза са неком другом групом или са колегама широм света.

Жене и мушкарци из свих врста образовних и научних организација, из преко 50 земаља организовали су око 200 догађаја широм света. Хемијско-прехрамбена технолошка школа се и ове године придружила овом догађају као једини представник Србије. Уз доручак, кафу и чај причало се о зеленој хемији, њеним принципима и изазовима хемије као науке у савременом свету. У добром друштву и пријатној атмосфери време је брзо протекло. Организатор догађаја у нашој школи је Гордана Пешић, наставник хемије.