Еколошки фестивал науке ХПТШ

У  уторак, 17. новембра 2015. године у Атријуму Дечјег културног центра, Таковска 8, у периоду од 10 до 16h одржаће се Еколошки фестивал науке Хемијско-прехрамбене технолошке школе.

plakat-221

Поштовани сарадници,
са задовољством Вас обавештавамо да ће се у Дечјем културном центру  Београд, Таковска 8, одржати Еколошки фестивал науке „Нађи своју  формулу у складу са природом“ на коме ће се представити Хемијско-прехрамбена школа из Београда у уторак 17. новембра.
Овај програм је намењен ђацима старијих разреда основне школе. Ђаци ће  добити прилику:
1. да учествују у експерименатима из физике, хемије,микробиологије, фармације и прехрамбене технологије, како би се на занимњив начин  упознали са радом у лабораторији.
2. да се друже са њиховим вршњацима из Хемијско-прехрамбене школе  као и прифесорима како би се упознали са следећим занимањаима:
хемијско-технолошки техничар, техничар за заштиту животне  средине,техничар за индустријску фармацеутску технологију ,техничар за  биотехнологију, хемијски лаборант, пекар, месар…
Биће изведени следећи занимљиви огледи:
– Свака супстанца која гори не мора да развије гасове штетне по
околину
– Направи „шарени коктел“ од хемијских једињења
– Направи „магично млеко“ помоћу интеракције поларних и неполарних  молекула
– Направи пенушави „шампањац“ без алхохола и освежи се
– Направи „пасту за слона“
– Постани Аладин и пусти „духа из боце“
– Главни елемент космоса и еколошко гориво будућности смести у
„пуцкетави балон“

Ђаци ће моћи и да пробају производе школске пекаре, као и
козметику коју су направили њихови вршњаци.
Предвиђено је да се 30 ђака задржи у Атријуму Дечјег културног
центра у „лаборатоорији“ 45 минута до сат времена.После тога ђациодлазе не еколошку радионицу „Електорнски отпад“ у Малу салу која траје један школски час, а коју реализује професорка информатикеДрагана Ранковић. Професорка Бојана Станкић ће представити и пројекат професионалне орјентације “Нађи своју формулу“ која се  спроводи у овој школи , а партнер је Дечји културни центар   Београд.
Први термин је у 10 часова,други је у 11 часова, трећи је у 12
часова, четврти је у 13 часова, пети је у 14 часова.
Молимо Вас да долазак Ваше школе најавите најкасније до
16.новембра на мобилни телефон 060 167 33 26, Весна Крњаић
Митровић.
Програм је бесплатан !
У жељи да деци приближимо рад у лаборатоорији и занимања из
области прехрамбене, фармацеутсеке и хемијске индустрије.
Срдачан поздрав !
Весна Крњаић Митровић,психолог Ивана Табори, психолог
стручни сарадник уредник
за едукативне програме