Е – Twinning : “STORIES and VALUES”

Као наставак прошлогодишњег  пројекта Stories that matter to us”., у школској 2023-24.години одобрен нам је нови пројекат  Stories and Values”.

Циљ овог пројекта је да на креативан начин, смислено, кроз индивидуалне, породичне, школске, локалне или глобалне приче дотакнемо теме које су у оквиру 17 циљева одрживог развоја које су поставиле Уједињене Нације. На пројекту ће радити ученици и наставници из Србије, Турске, Португала и Румуније.

Покретач и координатор овог пројекта је проф. Бојана Станкић, а наставници и ђаци из Турске веома су агилни и пружају сву помоћ око администрације и употребе ИКТ’-а на веома креативан начин. Ученици I, II и III разреда из обе смене наше школе, као и проф. Гордана Пешић учествују у пројекту.

План је осмишљен, прве активности се ређају. У октобру смо имали први заједнички састанак свих учесника – и наставника и ученика. Прва прилика да се упознају, представе и говоре о својим интересовањима.

У новембру већ имамо и прве тимске задатке- да се осмисли лого, постер и слоган пројекта. У најави је и обележавање Дана доброте и Дана толеранције.