Е – Twinning : „Finding the right formula- together!” (Пронађимо праву формулу- заједно)

Ове школске године, у оквиру теме личног и професионалног развоја ученика, радићемо на пројекту “Finding the right formula- together!” (Пронађимо праву формулу- заједно).

Креираћемо занимљиве активности које подстичу на саморефлексију ( Ко сам ја, шта волим, шта ћу бити кад порастем), али ћемо се упознати и са старим и новим професијама, анализирајући предности и мане неких занимања. Циљ овог пројекта је да се ђаци повежу са својим вршњацима из других земаља, и користећи енглески језик, као радни, сазнају што више о себи и другима, као и о могућностима за  стицање знања и вештина потребних за будући професионални рад.

Kоординатори овог пројекта су проф.енглеског језика  Бојана Станкић из ХПТШ, Београд и Александра Дужевић, педагог из Уметничке школе из Сплита.  Поред Србије и Хрватске, партнери на пројекту су и наставници и њихови ученици из Турске и Румуније.

План и календар активности су већ направљени, први састанци и договори обављени, те нас  сада очекују активности око израде и избора најбољих решења за лого, постер и слоган пројекта. У октобру смо имали и прве Зум састанке са ђацима, обављена је и анкета на почетку пројекта- о знањима, вештинама, ставовима о теми,  као и очекивањима  од овог пројекта.

У новембру већ радимо на идејним решењима ѕа лого и постер, као и слоган пројекта!