Дани љубазности, доброте и толеранције од 13 до 16.новембра 2023. године

„Подстрек“ тим у школи покренуо је  ученике и запослене у нашој школи да заједно обележимо Дане љубазности, доброте и толеранције

Током четири дана, радили смо тимски, много позитивне, лепе енергије смо међусобно поделили, и закључили да је љубазност – пристојност и лепо васпитање, доброта када једни друге слушамо, обраћамо пажњу и помажемо, а толеранција –стрпљење и прихватање различитости.

13.новембар 2023.Светски дан доброте и љубазности – обележили смо  тако што смо урадили више интервјуа са ученицима и запосленима у школи и поделили поруке и пакетиће „доброте“.  Ово је и активност у оквиру пројекта „Stories and Values”.

14.новембар 2023.посетили дом за старе „ Авенија“ на Бановом брду. Група ђака, у пратњи проф. Бојане Станкић,  приредила је кратак културно-уметнички програм. Поклонили смо им примерак нашег школског часописа и једну мотивациону поруку у раму. Доживели смо врло емотивне тренутке, где смо и од наших најстаријих суграђана чули које су праве вредности, шта је важно у животу. Љубав и разумевање, подршка и подстрек онима који вреде, имају шта да кажу и да нас науче –речи су бака Софије.

15. новембар 2023. – Састанак Вршњачког тима и Ученичког парламента – о правим вредностима- љубави, толеранцији, емпатији, поштовању.  После презентације о толеранцији, дискриминацији, стереотипима и предрасудама и емитовања кратког филма, уследила је анкета и дискусија о вредностима. Проф. Славка Љиљак и проф. Бојана Станкић водиле су овај састанак.

16.новембар  2023.  –Светски дан толеранције  – Правимо „дрво пријатељства и толеранције“. Као листиће ћемо ставити кратке поруке које смо ових дана сакупили од ђака и запослених у школи. Проф. Златица Алемпијевић, проф. Гордана Пешић, проф. Бојана Станкић и ученици- учесници пројекта “Stories and Values” договорили су се о даљим корацима у дизајнирању и украшавању дрвета.

Такође, идеја је да од материјала који сликамо, снимимо, направимо кратак видео-филм о правим вредностима које треба неговати. Ово је и активност у оквиру пројекта „Stories and Values”.