ПРВИ САСТАНАК ВРШЊАЧОГ ТИМА У НОВОЈ ШКОЛСКОЈ 2024-25.години

Први састанак Вршњачког тима у овој школској години одржан је 12. септембра у кабинету за грађанско васпитање. Састанак је сазвала координатор Тима професор Бојана Станкић.

На састанку  су били присутни представници већине одељења обе смене, а Петар Томов, ученик IV1 његова другарица из одељења, Тамара Стојановић, прихватили су да представљају наш Тим.

Проф. Бојана Станкић говорила је о циљевима и плановима Тима, о активностима, идејама и иницијативама које Тим покреће и позвала све да буду сарадљиви, да уче и подстичу једни друге на добра дела, солидарност, толеранцију. Током школске године биће много прилика да се покажу своју креативност и жељу да школа буде на добробит свих, да нам школа буде лепо и сигурно место где ћемо развијати другарство и многа знања, вештине, исправне ставове. Као подстицај за рад и учешће у ваннаставним активностима, било је речи о многим пројектима који су завршени и добили награде, али и о активним и у овој школској години, те оним који тек почињу да се реализују.

Педагог Слађана Ђурић-Радовановић подсетила је ђаке на значај редовности похађања наставе и редовног учења.

Проф. Гордана Пешић презентовала је е Twinning пројекат:”Natural is good, chemical is bad?”а проф. Марија Ракић Љубомировић “STEMoploly”, који су већ реализовани и освојили престижне награде. Такође, oактивном ЕРАЗМУС+ пројекту“Addressing Health at School and Beyond”, својим искуствима и утисцима са мобилности у Грчкој, из школе у Нафпактосу, говорили су ученици који су се управо вратили са тог путовања: Андреа, Радомир, Дуња и Милош.

Све у свему, формирани Тим окупљаће се по потреби, и са иницијативама самих представника, и по различитим темама, а следећи састанак планиран је за почетак октобра.