Трибина у ГО Чукарица у оквиру Дана европске баштине

ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ  је традиционална манифестација која се у Србији организује од 2002. год., а ове године од 23.септембра до 2.октобра, са темом ,,Културно наслеђе и заједнице – живети са наслеђем„.

У оквиру ове манифестације у Свечаној сали ГО Чукарица у сарадњи са Канцеларијом за младе ГО Чукарице  у петак, 30.9.2016.год, ученици Хемијско  – прехрамбенe технолошке школе са наставницама Драганом Ранковић, Бојаном Станкић и Миленијом Јоксимовић, подсетили су све присутне на знамениту Српкињу Милеву Марић – једну од првих жена која се почетком 20-ог века запутила у свет природних наука.

Програму су присуствовали г-дин Зоран Јовановић, представник удружења ,,Милева Марић„ из Цириха, др. Мирјана Божић-Поповић,  професор на Институту за физику, представници Канцеларије за младе ГО Чукарица Војкан Станковић и Ана Дудаковић, као и велики број младих, ученика основних и средњих школа из Београда са својим наставницима.