Семинар Управљање конфликтима, емоционална интелигенција и превенција насиља

У оквиру Еразмус + пројекта наставница Даница Друловић је присуствовала овом семинару, који  је одржан  у Фиренци  од  11 – 17. марта 2018. Овај семинар је био у организацији Еуропаса, а предавач је била Susan Gagliano. Дискутовано је о начину
решавања конфликта у школи, о односима међу ученицима, ученицима и наставницима и како их унапредити, о емоционалној и социјалној интелигенцији и превенцији насиља.
Све ово је било праћено практичним и експерименталним активностима. На крају семинара су разматране могућности практичне примене наученог у решавању проблема у
нашим школама. Уз све ово присутни наставници су унапредили своје знање енглеског језика, упознали Тоскану, разменили информације о образовним системима у другим земљама и остварили неке нове контакте. Ово је било неко ново искуство за све присутне.