Радионица: О Вуку Стефановићу Караџићу

У четвртак, 7.новембра 2019. учесници пројекта „Чувари језика и традиције“, окупили су се да са проф. Виолетом Унковић Митровић и Бојаном Станкић, погледају кратак филм о Вуковом животу и раду, после чега је уследио и квиз  знања. Подељени у четири групе, ученици су одговарали на питања о значајним тренуцима и људима у Вуковом животу, о реформи језика, речнику и сл.

Посебно занимљиво и забавно је било када су ученици добили по једну започету народну изреку, коју је требало завршити, и протумачити са примером када се та изрека може рећи.

Радионица је завршена у врло позитивној атмосфери, народном пословицом :

„Зло је ко не зна, а учити се не да!“

Ученици у пројекту веома су мотивисани да уче и размењују знања и вештине, а неки од  њих већ припремају наступ за приредбу која ће се одржати у Бања Луци, поводом изложбе „Очување и промоција ћириличног писма као културног наслеђа“.