„ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“ у СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

Дводневни скуп и дружење учесника пројекта о очувању и промоцији наше ћирилице, као и културног наслеђа, изложба радова „ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“ и радионица калиграфије реализовани су 22.и 23.децембра 2022.у Сремским Карловцима.

Била је то изузетна прилика да се и наше три ученице: Марија Јовановић, ученица IV/1,

Сашка Першић, уч-IV/3 и Анђела Богићевић , уч.I/3, у пратњи проф. Бојане Станкић, нађу у друштву ђака и наставника Карловачке гимназије и Богословије, као и ђака и њихових наставника из Негославаца и Допунске школе на српском језику из Швајцарске.

Смештај и боравак ђака обезбедила је општина Сремски Карловци у Еко центру “Радуловачки“. Организатор програма је креативни клуб Едуко центра,у сарадњи са Карловачком гимназијом и Богословијом, удужењем „ Корени“ и издавачком кућом“ Прометеј“

Богат програм обухватао је обилазак Карловачке гимназије и Богословије, отварање изложбе са пригодним програмом, а радионица калиграфије са професорком уметности Карловачке гимназије Татјаном Смиљанић, била је изузетно креативна и продуктивна: након објашњења и савета како да почну рад, ученици су сами бирали текстове које ће рукописати. После 4 сата преданог рада, на светло дана су изашли прелепи радови са још лепшим порукама. Изложба тих радова је уприличена у Карловачкој гимназији.

Сви радови, и стари и нови, путују даље. У плану је да следећа станица, као  и наше дружење, буде у Негославцима  у мају 2023.