ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ 2021.

Организација Достигнућа младих у Србији уз подршку партнера организовала је 23. и 24. новембра 2021. године, пети по реду Пословни изазов.

Такмичење је намењено развоју професионалних, предузетничких и пословних вештина, а ове године је, због пандемије, одржано онлајн за београдске средњошколце.

Пред преко 90 ученика из 21 београдске средње школе нашао се изазов: како преполовити бацање хране, смањити отпад и подићи свест о одрживом развоју? Као одговор на ово, глобално значајно питање, уследиле су занимљиве идеје.

И ученици III-2 наше школе: Петар Јовановић, Милица Гребић, Ивана Габоров и Анђела Ђорђевић, ухватили су се у коштац са овим изазовом и искористили своје знање и вештине које су стекли на неколико пројеката о теми екологије и рециклаже ( sErasmus + и e-Twinning). Иако њихов рад није изабран међу три најбоља, као тим су добили похвале за идеју компостирања и добар бизнис план!

Више о такмичењу: