Посета Музеју аутомобила

Чланови секције Креативна технологија, у пратњи професорке Данице Друловић, посетили су 18. априла Музеј аутомобила.

Имали су прилику да виде збирку старих и ретких аутомобила који имају посебан значај за упознавање развоја и техничког напретка аутомобилизма код нас и у свету као и за историју аутомобилизма на овим просторима у ХХ веку. Чули су  интересантне приче о неким моделима аутомобила и ко их је користио. Видели су и  моторе који их покрећу и причали о врстама горива. Посебно занимљив ученицина био је  модел Порше аутомобила који се покреће на метанол , стари Фордови и Јагуар аутомобили, Мерцедес и свакако Фића.

Такође, било је занимљиво видети и пратећу опрему коју Музеј поседује: точкове, трубе, фењере, радиоапарате, алате, возачке дозволе, регистарске таблице као и старе бензинске пумпе.