Недеља превенције сексуалног насиља

• ЕВРОПСКИ  ДАН  ПРОТИВ  СЕКСУАЛНОГ  НАСИЉА НАД ДЕЦОМ  У  ПАРЛАМЕНТУ  СРБИЈЕ!

У среду, 18. новембра 2015. у организацији ИНЦЕСТ ТРАУМА ЦЕНТРА-БЕОГРАД, обележен је ЕВРОПСКИ  ДАН  ПРОТИВ  СЕКСУАЛНОГ  НАСИЉА НАД  ДЕЦОМ јавним слушањем  у Дому  Народне скупштине.

На скупу су говорили

• Срђан Вербић, министар просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије
  • Дубравка Филиповски, Женска парламентарна  мрежа
  • Душица Попадић, директорка Инцест  траума центра-Београд
  • Биљана Лајовић, Министарство  просвете, науке и технолошког развоја ( Група за заштиту од  насиља и дискриминације)
  • Др. Љиљана Богавац, заменица  директорке Инцест траума центра-Београд
  • Гордана Стевановић, заменица Заштитника грађана Републике Србије за права детета
  • Патрик Сјоберг, бивши светски првак у скоку у вис

Овом догађају присуствовале су наше професорке Драгана Ранковић и Славка Љиљак

• “ОНО ШТО НИСТЕ ВИДЕЛИ”- СЕКСУАЛНО НАСИЉЕ И СПОРТ

У четвртак, 19. новембра 2015. године Инцест траума центар-Београд организовао је Јавни час под називом  “ОНО ШТО НИСТЕ ВИДЕЛИ”- СЕКСУАЛНО НАСИЉЕ И СПОРТ

Ученици Хемијско прехрамбене технолошке школе у пратњи својих наставница Драгане Ранковић и Славке Љиљак имали су прилику да упознају Patrika Sjöberga, швеђанина, бившег светског првака у скоку у вис који је преживео сексуално насиље у детињству од стране свог тренера . Patrik Sjöberg је 2011. године написао аутобиографију  под  називом “Det du inte sag / Oно што нисте видели ”. На јавном часу, Патрик је говорио о свом искуству.

Јавни час је организован у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Министарством омладине и спорта.

Fotografija0595 Fotografija0599