НАШИ КОМПОСТЕРИ ДОБИЛИ НОВЕ ВЛАСНИКЕ

Идеја пројекта „Бирам да компостирам“ је да компостере које смо направили поклонимо стамбеним заједницама, угоститељским објектима или образовним установама. Циљ је да се идеја о компостирању прошири у локалној заједници и шире.

Путем медија и објавом на „Zero Waste“ Facebook страни смо замолили да нам се заинтересовани јаве. Наш тим је одабрао да један компостер буде смештен у дворишту стамбене заједнице у Радничкој улици , а други у дворишту предшколске установе Плави чуперак на Карабурми.

Проблем транспорта компостера су нам решили волонтери – активисти „Zero Waste“, који су обезбедили довољно велико возило и оба компостера транспортовали на нове локације. Компостери су предати новим власницима на употребу уз одговарајуће практично предавање, обуку, информативне материјале и сугестије. Радо смо поделили наша искуства стечена компостирањем у школском дворишту.