Међународни пројекат: Обележавање 100.годишњице Првог светског рата

У оквиру међународног пројекта: Берн-Београд- Солун,  од 17. до 21. маја 2018. и ученици и наставници  Хемијско прехрамбене технолошке школе из Београда учествовали  су у програму који је одржан у Солуну.

Богат програм, поред осталог,  обухватио је дружење са децом из дијаспоре и других школа из Србије, квиз знања о Првом светском рату, посету српском гробљу Зејтинлику, и учешће на мултикултуралном фестивалу са песмама из Србије,уз прилику да представимо и нашу школу у посети нашем Конзулату у Солуну.

Ученици наше школе, учесници пројекта су :

1. Благојевић Кристина, III 2
  2. Симић Кристина, III 4
  3. Хинић Марија, III 4
  4. Аћимовић Лука, III 4
  5. Стојковић Константин, IV 4

Наставници у пратњи ученика су:

1. Бојана Станкић
  2. Јасмина Сарић
  3. Миленија Јоксимовић
  4. Жаклина Каваја

Овај пројекат, као наставак вишегодишње сарадње са професорком Јеленом Митровић из Берна, допринео је  да наши ученици размене знања и искуства са својим вршњацима о значајним историјским темама, али и да  упознају  Солун и нове другаре из Грчке, и понесу предивне успомене на заједнички боравак у Солуну и дружење са ученицима из Швајцарске, Хрватске, Грчке и Србије.