Хуманитарна акција „Школа добрих људи“

Поводом Дечје недеље, као  и 9.октобра, националног Дана давања, под слоганом  „Школа добрих људи“, Вршњачки тим ХПТШ покренуо је акцију солидарности, те су од 1.до 10.октобра 2019. ђаци сакупљали хуманитарну помоћ (књиге, школски прибор, играчке, одећу, слаткише и сл.) са циљем да је поклоне деци без родитељског старања.

10.октобра 2019. волонтери: Анита и Теа, ученице II/3 и Николина, уч.I/3, у пратњи професорке Бојане Станкић и вероучитеља Срећка Пантелићa, посетили су Дом за децу без родитеља у Звечанској улици и предали сакупљену помоћ.

И на овај начин, развијањем осећања хуманости и солидарности, Вршњачки тим наше школе  жели да се ученици супротставе насиљу и насилничком понашању, како у школи тако и ван ње.

Хвала свима који су дали свој прилог, јер се и на овај начин учи, и делом показује, како да будемо добри људи!