ГРАДИМО МОСТОВЕ НА БАЛКАНУ – ПОСЕТА БЕОГРАДУ

У оквиру пројекта „Building Bridges for Balkans“ под покровитељством организације RYCO (Регионална канцеларија за сарадњу младих западног Балкана), Хемијско-прехрамбена технолошка школа била је од 10-14.децембра 2018.год. домаћин трећег сусрета ученика и наставника из Београда, Сарајева и Скопља, а тема сусрета била је ксенофобија.
Кроз радионице, дружење, етно-сајам и обилазак Београда на један нетрадиционалан начин, ученици наше школе, са партнерима Средњом школом „28. јуни“ из Источног Сарајева и СЕПУГС „Васил Антевски Дрен“ из Скопља, изградили су нове мостове пријатељства и тиме дали свој мали допринос у креирању бољег амбијента за будућу сарадњу земаља из региона.  Активности пројекта посетио је Министар омладине и спорта Вања Удовичић и том приликом похвалио учеснике што својим ангажовањем доприносе да овај регион постане најлепше место за живот.

Погледајте шта на сајту Министарства омладине и спорта пишу о нашем пројекту:

За више информација посетите Фејсбук страницу пројекта (ttps://www.facebook.com/bridgesforbalkans/) и блог пројекта (https://buildingbridgesforbalkans.wordpress.com/).