ГОДИШЊА ПРОСЛАВА “DESIGN FOR CHANGE”

29.септембра 2024.године у Дому културе „Студентски град“ одржана је годишња прослава „Ја могу- Образовање по нашој мери!„, представљање ђачких пројеката и мини-радионица за наставнике који са својим ученицима раде по методологији „Ја могу…можеш и ти“ –Design for Change( dfcsrbija.org)

Проф. Бојана Станкић је похађала обуку за наставнике по овој методи, те са својим ученицима већ трећу годину ради на пројектима по овој методологији. Пројекти “Stories that matter to us” и “Stories and Values”, као и овогодишњи пројекат “Learning in and from Nature”, показују да су ђаци стекли неке важне вештине, и да радећи тимски, могу да дођу до значајних резултата.

На прослави је било веома лепих пројеката, идеја и реализација у основним и средњим школама широм Србије, који могу бити подстрек и инспирација за будуће пројекте.