Европски дан језика-26. септембар

Ученици наше школе имали су и ове године прилику да учествују у занимљивим активностима које су биле организоване 26. септембра у нашем граду. У Скупштини града, канцеларија Савета Европе организовала је радионице о европским језицима, где су наши ђаци Андреа Рајичић, Валентина Јовић, Давид Спасић и Ненад Милетић били запажени учесници.
У Кнез Михајловој улици, Француски институт, институт Сервантес и Гете институт отворили су широм врата за посетиоце, представљајући своје језике и културу, а могли су се видети и штандови других европских земаља: Аустрије, Словачке, Словеније, Данске, Грчке итд.
Кроз квиз питања, игре речима, брзалице и сличним вежбама, ученици су стекли увид и о сличностима и различитостима језика и култура народа Европе.
Тог дана, у Фондацији Темпус, у оквиру конкурса за стицање европске језичке ознаке, пројекат-иницијатива „If I were an element“ наставнице енглеског језика Бојане Станкић, један је од похваљених примера добре праксе.