Erasmus+ Days

Прослава програма Еразмус+ у Европи и шире током #ErasmusDays  биће обележена  15., 16. и 17. октобар 2020.
У нашој школи, у току  Erasmus+ Days, биће организован догађај 16. октобра 2020. године у 12h под називом „We Grow With Erasmus+“. Догађај ћемо започети презентацијом о прошлогодишњем eТвининг пројекту „Healthy Generations“ и изложбом постера насталих током овог пројекта. У наставку ће бити приказан филм о Ерасмус+ пројекту „Young people say yes to health“ у којем је наша школа учествовала као партнер и о пројектима „Skills4Jobs“, „Skills4Learners“, „Learning to Support Inclusion“, где смо били координатори..

Најважнији део овог догађаја је представљање ново одобреног КА229 Ерасмус + пројекта „Eat Smart.Save Your Land“ ученицима, родитељима, локалним властима и заинтересованим странама. У оквиру овог пројекта, ђаци ће унапредити своје знање о храни и правилној исхрани, такође ће ову тему повезати са одрживим развојем и супроставити се климатским променама.Током пројекта примениће се Stem и CLIL методе, као и учење кроз експериментални рад.
Ђаци ће бити информисани и о  новим  еТвининг пројектима.