e- Twinning пројекат WRITING TRADITIONAL POSTCARDS ( Писање традиционалних разгледница)

Ове школске 2021-22. године, наша школа – ученици првог, трећег и четвртог разреда хемијске смене, са Бојаном Станкић, професорком енглеског језика – прикључила се међународном пројекту: WRITING TRADITIONAL POSTCARDS ( Писање традиционалних разгледниц

У пројекту су ђаци и наставници из 15 школа из 10 европских земаља.

Опис пројекта:

Писање је једна од кључних вештина у сваком језику. Овај пројекат даје прилику за побољшање ове вештине на енглеском језику, и упознавање различитих  навика, обичаја, традиција земаља које учествују у пројекту.У данашње време писање традиционалних разгледница нестаје. Током пројекта, 4 ручно написане разгледнице ће бити послате поводом Европског дана језика, за Божић, за Ускрс, те на крају школске године. У случају погоршања пандемије, користићемо Веб 2.0 алате.

Очекивани резултати:

Овај пројекат омогућава ученицима да користе енглески језик и побољшавају своје вештине писања на енглеском језику.Они ће користити неке Веб 2.0 алате за креирање логотипа и постера за пројекат.. Научиће о обичајима и традицији земаља-учесница пројекта.

Прве активности су већ реализоване.

Поводом 26.септембра – Европског Дана језика-ђаци су писали о себи, школи, Београду, о томе зашто је важно учити стране језике…Разгледнице и честитке за прославу Дана језика послате су на 14 различитих адреса, а сада очекујемо да и ми добијемо разгледнице из 9 земаља. У плану је да направимо изложбу у холу школе, за Дане Еразмуса од 14-16.октобра 2021.