Е-Магазин „Fake News“

Велики број људи има страх од „хемикалија“ али они треба да знају да природа развија  једињења, механизме  и структурe далеко компликованије и непредвидљивије од било које супстанце или производа који можемо произвести у лабораторији.

Кроз eTwinning пројекат „Natural is good, Chemical is bad!“, ученици су имали прилике да разумеју четири  основне ствари о хемији:

1. Сва материја је направљена од супстанце (хемикалија, хемије);

2. Да ли је производ вештачки или природан не говори нам колико је та супстанца опасна;

3. Познавање и разумевање основа хемије је корисно у свакодневном животу;

4. Наше знање и разумевање хемије нам може помоћи у препознавању лажних вести о чудотворним супстанцама које лече све болести и продужавају живот.

Током пројектне активности „Fake News“, о лажним вестима и њиховом препознавању, ученици партнерских школа су креирали радове (постере, инфографике, презентације…) од којих је направљен финални производ пројекта.  Све радове ученика и наставника партнерских школа можете погледати у е-магазину „Fake News“, тј. финалном производу, на линку који следи.

Fake News