ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ – 22.4.2023.

У оквиру пројекта STORIES THAT MATTER TO US ( Hike and Bike activity), а поводом Дана планете Земље, у суботу 22.4.2023.године , група ученика из одељења I/3, са проф. Бојаном Станкић, провела је незаборавно пре подне у Кошутњаку, у шетњи шумом.

Анђела Богићевић, ученица I/3, чији је хоби орјентиринг, одржала је својим вршњацима кратко предавање о том спорту, у природи, објашњавајући свој мотив и напредак у бављењу тим здравим спортом,  а затим помоћу мапе и симбола у шуми показала како се прати стаза и сналази у шуми.

На паузи у Пионирском граду, уследио је  кратак квиз о екологији и поруке за све људе како да се понашају у природи, како и зашто да чувамо и негујемо шуме.

Уз шале и необавезне приче, цео доживљај је био предиван.

Закључили смо да је орјентиринг веома леп, занимљив спорт о коме треба више знати, а да нашу плаву планету морамо сви више чувати.