ЧЕТВРТИ ЕКОЛОШКИ ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

У петак, 30. новембра 2018. године, од 10 до 16 часова  Атријум Дечјег културног центра  Београда врвео је од раздраганих основаца. Четврти  еколошки  фестивал науке  у организацији наше школе успешно је реализован.

Ове године, око 500 основаца из двадесетак београдских школа посетило је фестивал на коме су могли да виде низ занимљивих огледа из хемије и технологије, као и да се упознају са чудесним светом микробиологије.

Публика се током дана смењивала, а ученици наше школе
су пажљиво и стрпљиво показивали експерименте и објашњавали промене које се одигравају.

У великој сали ученици су имали прилику да сазнају о графену – материјалу 21. века, а представа „Наша еко-прича“ изазвала је велико интересовање посебно млађе публике.

У малој сали, ученици ХПТШ -учесници различитих пројеката на којима се у школи активно ради пренели су своја знања и искуства о раду на њима. Кроз квиз питања, на пример, ђаци
основних школа су сазнали појединости о животу и раду Милутина Миланковића и других  знаменитих Срба.

Представљена су оба подручја рада и сви образовни профили наше школе. а са ученицима и њиховим наставницима из основних школа успостављена је лепа сарадња и за будуће
активности.

Још фотографија са овог догађаја погледајте на линку

Четврти фестивал науке_галерија