БУДУЋНОСТ ЗА МЛАДЕ

25.маја 2023. године одржан је стручни скуп под називом

„Будућност за младе: За здраво и безбедно одрастање“ у  Добрачиној 59б, на Дорћолу.

Позив нашој школи стигао је од Центра Е8, уз ове речи:

„Будући да смо сви сведоци тренутних дешавања и неопходности деловања, надамо се да ћете прихватити овај позив и својим присуством употпунити овај стручни скуп…“

На скупу је било говора о важности превенције насиља, родној равноправности, здравственом образовању и стицању животних вештина код младих, у школама.

Панелисти -учесници говорници скупа истакли су вредности којима треба да се посветимо , као што су: равноправност, неговање различитости, развијање иновативности и креативности , солидарности, одговорности и транспарентност, као и омладински активизам . Активности треба да креирају млади за младе.

Промене које су неопходне укључиле би промене у ставовима о превенцији насиља, животним вештинама и здравственом образовању.

Buducnost-za-mlade-Strucni-skup-POZIV-1