All posts by Hemicar
Ученици II7 о минералима
Ученици II7 добили су задатак да израде плакате на тему минералних материја у апликацији Canva, на online часовима хемије . Плакат је требало да садржи улогу и значај минералних материја за правилно функционисање организма, дневне потребе организма, као и храну која је богата том минералном супстанцом. На основу плаката направљена је презентација коју можете погледати на линку који следи.
Обавештење за ванредне ученике
АВГУСТОВСКИ
ИСПИТНИ РОК
ШКОЛСКА 2019/2020. ГОДИНА
Од 20.6.2020. године до 30.6.2020. године
ПРИЈАВЉИВАЊЕ ИСПИТА
(убацивањем пријаве и
ОРИГИНАЛ уплатнице у сандуче у холу школе)
НАКНАДНЕ ПРИЈАВЕ СЕ НЕЋЕ ПРИМАТИ !!!
Ученици II7 о витаминима
Као завршна активност на on line часу хемије, ученици II7 имали су задатак да израде плакате о витаминима помоћу апликације Canva. Постер садржи одговоре на следећа питања:
1. Која је улога одређених витамина у организму?
2. У којим јелима је овај витамин?
3. Шта се догађа ако не узмемо одређени витамин у потребној количини? Хипервитаминоза, хиповитаминоза, авитаминоза.
Ова активност је такође део еTwining пројекта Healty Generations на националном нивоу у којем су учествовали сви ученици II7 уз помоћ и подршку наставнице Гордане Пешић
Распоред испита за ванредне ученике у јунском испитном року
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У ЈУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ шк. 2019/2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ :__3/4__ године ; РАЗРЕД : друга година
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Српски језик И књижевност | Писмени: 12.6.2020 у 10:00 Усмени: 15.6.2020 у 11:00 | 43 | 1 | Виолета Митровић ,Унковић | Весна Ивановић, Митровић |
Физика | 16.6.2020 u 9:00 | 60 | 1 | Миленија Јоксимовић | Весна Остојић |
Електротехника | 16.6.2020 u 9:00 | 60 | 1 | Миленија Јоксимовић | Весна Остојић |
Председник комисије : Љиљана Спарић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У ___јунском_ ИСПИТНОМ РОКУ
Школске 2019/2020. године
ПОДРУЧЈЕ РАДА: ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО
ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ: ___3 и 4____године
РАЗРЕД: ___3____
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | Бр. канд. | И С П И Т И В А Ч | СТАЛНИ ЧЛАН |
Математика | Писмени: 15.6.2020 у 10:00 Усмени, 19.6.2020 у 11:00 | 61 | 1 | Миросављевић Зорица | Биљана Чеврљаковић |
Електротехника | 16.6.2020. у 9:00 | 60 | 1 | Јоксимовић Миленија | Остојић Весна |
Примена рачунара у технолошкој производњи | 22.6.2020. у 13.00 | 63 | 1 | Ранковић Драгана | Радовановић Злата |
Социологија | 22.6.2020 у 11:00 | 63 | 2 | Љиљак Славка | Тодоровић Виолета |
Аналитичка хемија | 22.6.2020 у 12:45 | 63 | 1 | Митровић Татјана | Жикић Вишња |
Органска хемија | 18.6.2020. у 11:00 | 63 | 1 | Спарић Љиљана | Димитријевић Станојковић Јелена |
ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ Милка Вучковић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У ____јунском_____________ ИСПИТНОМ РОКУ
Школске 2019/2020. године
ПОДРУЧЈЕ РАДА: ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ: ____IV__________године
РАЗРЕД: __четврти_____
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | Бр. канд. | И С П И Т И В А Ч | СТАЛНИ ЧЛАН |
Математик | Писмени 15.6.2020. у 10:00 Усмени, 19.6.2020 у 11:00 | 61 | 1 | Миросављевић Зорица | Чеврљаковић Биљана |
Загађивање и заштита ваздуха | 15.6.2020. у 9:00 | 65 | 1 | Недић Славенка | Вучуровић Марица |
Прерада и одлагање отпадних вода | 16.6.2020. у 10:00 | 65 | 1 | Вучковић Милка | Вучуровић Марица |
Органска хемијска технологија | 19.6.2020. у 10:15 | 65 | 1 | Друловић Даница | Жужа Снежана |
Технологија фармацеутских производа | 16.6.2020 у 10.30 | 65 | 1 | Жужа Снежана | Ђуровић Марија |
Контрола квалитета сировина и производа | 18.6.2020. у 10:00 | 65 | 1 | Ерцег Нина | Другловић Даница |
Аутоматска контрола процеса | 22.6.2020. у 16:30 | 65 | 1 | Ранковић Драгана | Милојковић Дејан |
Организација пословања | 15.6.2020. у 10:00 | 65 | 1 | Ђуровић Марија | Вујадиновић Гордана |
Испитивање у технолошкој производњи | 22.6.2020. у 14:30 | 65 | 1 | Ивановић Лела | Радовановић Злата |
Биологија | 12.6.2020 у 11:45 | 50 | 1 | Авејић Славица | Пауновић С Анита |
Општа и неорганска хемија | 18.6.2020. у 11:00 | 65 | 1 | Спарић Љиља | Димитријевић Станојковић Јелена |
ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ
Анита Павковић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У __ЈУНСКОМ_______ИСПИТНОМ РОКУ шк. 2019/2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ : _четири___ године ;
РАЗРЕД : доквалификација
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Математика | Писмени: 15.06.2020. у 10h | 2 | Зорица Миросављевић | Биљана Чеврљаковић |
Усмени: 19.06.2020. у 11h | ||||
Руски језик | Писмени: 16.06.2020. у 10h | 1 | Слатка Вученић | Јелена Животић |
Усмени: 17.06.2020. у 9h | ||||
Биологија | 12.06.2020. у 11.45 | 1 | Авејић Славица | Анита С.Пауновић |
Инструментална анализа | 22.06.2020. у 12 h | 1 | Ранђић Зорица | Миланка Перовић |
Физичка хемија | 22.06.2020. у 12.15 | 1 | Миланка Перовић | Ранђић Зорица |
Контрола сировина и производа | 18.06.2020. у 10 h | 1 | Нина Ерцег | Анита Павковић |
Географија | 15.06.2020. у 10 h | 1 | Наташа Ђокић | Миљан Мићуновић |
Општа и неорганска хемија | 18.06.2020. у 11 h | 1 | Љиљана Спарић | Јелена Димитријевић С. |
Техничко цртање са машинским елементима | 16.06.2020. у 10 h | 1 | Дејан Милојковић | Марија Ђуровић |
Музичка уметност | 19.06.2020. у 10 h | 1 | Игор Милијић | Тамара Комазец |
Председник комисије Даница Друловић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У __јунском______________ ИСПИТНОМ РОКУ шк. 2019/2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ : _1___ године ; РАЗРЕД : пети степен
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Организација рада | 15.6.2020 у 10,00 | 66 | 1 | Татјана Пајић | Марија Ђуровић |
Психологија рада | 18.6.2029 у 12,00 | 66 | 1 | Снежана Павловић | Златка Драгутиновић |
Мерење и регулација процеса | 22.6.2020 у 17,30 | 66 | 1 | Драгана Ранковић | Славенка Недић |
Председник комисије Вујадиновић Гордана
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У _јунском__ ИСПИТНОМ РОКУ
шк. 2019/2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ : _4___ године ; РАЗРЕД :преквалификација
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Аналитичка хемија | 22.06.2020. у 12.45 | 64 | 1 | Митровић Татјана | Жикић Вишња |
Председник комисије:Ранђић Зорица
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У ____јунском_ ИСПИТНОМ РОКУ
Школске 2019/2020. године
ПОДРУЧЈЕ РАДА: ПОЉОПРИВРЕДА,ПРОИЗВОДЊА И ПРЕРАДА ХРАНЕ ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ: _____3 и 4_________године
РАЗРЕД: _____други__
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | Учионица | Бр. канд. | И С П И Т И В А Ч | СТАЛНИ ЧЛАН |
Операције и мерења у пекарству | 15.6.2020. 10 ч | 43 | 1 | Весна Стојичић | Слађана Вукосављевић |
Здравствена безбедност хране | 22.6.2020. 10 ч | 43 | 2 | Данијела Петровић | Весна Стојичић |
Објекти и опрема у пекарству | 18.6. 2020. 10 ч | 43 | 1 | Весна Стојичић | Слађана Вукосављевић |
Енглески језик | 16.6.2020. 10 ч (п) 17.6. 2020. 10 ч ( у) | 43 | 1 | Љиљана Галовић | Весна Јевтић |
Математика | 15.6.2020. 10 ч ( п) 19.6.2020. 10 ч (у) | 43 | 3 | Миријана Митровић | Драгана Маринковић |
Припрема јела са жара | 18.6.2020. 11ч | 43 | 1 | Сања Николин | Слађана Вукосављевић |
Грађанско васпитање | 16.6. 2020. 11 ч | 43 | 1 | Весна Јевтић | Витомир Станковић |
Физика | 16.6.2020. 9 ч | 43 | 1 | Весна Остојић | Миленија Јоксимовић |
Физичко васпитање | 17.6.2020. 10 ч | 43 | 1 | Зорица Јоксимовић | Горан Вукелић |
Верска настава | 22.6.2020. u 12:30 | 43 | 1 | Срећко Пантелић | Славиша Костић |
ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ Катарина Марковић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У _ЈУНСКОМ___ ИСПИТНОМ РОКУ
Школске 2019/2020. године
ПОДРУЧЈЕ РАДА: ПОЉОПРИВРЕДА,ПРОИЗВОДЊА И ПРЕРАДА ХРАНЕ ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ: ____IV__________године
РАЗРЕД: ___IV____
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | Бр. канд. | И С П И Т И В А Ч | СТАЛНИ ЧЛАН |
Математика | 15.6.2020.у 10:00 Усмени 19.6.2020 у 10:00 | 61 | 3 | Митровић Мирјана | Маринковић Драгана |
Српски језик и књижевност | 12.6.2020 у 10:00 Усмени 15.6.2020. у 10:00 | 43 | 1 | Јанковић Маја | Ивана Жунић |
Енглески језик | 16.6.2020 у 10:00 Усмени 17.6.2020 у 10:00 | 53 | 1 | Јевтић Весна | Галовић Љиљана |
Физичка хемија | 17.6.2020 у 9:00 | 54 | 1 | Вучковић Јасмина | Стојичић Весна |
Машине и апарати са аутоматиком | 18.6.2020. у 10:00 | 54 | 1 | Јовановић Слободан | Новаковић Предраг |
Испитивање намирница | 17:6.2020. у 10:00 | 54 | 2 | Ракић Љубомировић Марија | Марковић Оливера |
Прехрамбена технологија | 17.6.2020 у 9:30 | 54 | 1 | Ракић Љубомирови Марија | Марковић Оливера |
Технологија слада и пива | 18.6.2020. у 11:00 | 54 | 1 | Биочанин Драгиша | Лукић Смиљана |
Контрола квалитета | 18.6.2020. у 11:00 | 54 | 1 | Лукић Смиљана | Вукосављевић Слађана |
Практична настава | 18:6.2020. у 9:00 | 54 | 2 | Ракић Љубомировић Марија, Јовановић Слободан | Марковић Оливера Новковић Предраг |
Предузетништво | 19.6.2020. у 11:00 | 54 | 1 | Ковачевић Весна | Вукосављевић Слађана |
ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ: Душица Лончар
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У ЈУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ шк. 2019./2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ПОЉОПР. ПРОИЗВ. И ПРЕРАДА ХРАНЕ ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ : 4 године ; РАЗРЕД : СВИ (ДОКВАЛИФИКАЦИЈА)
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Математика: писмени усмени | 15. 6. 2020. у 10:00 19. 6. 2020. у 10:00 | 61 | 1 | Мирјана Митровић | Драгана Маринковић |
Историја | 15. 6. 2020. у 11:00 | 54 | 1 | Витомир Станковић | Јасмина Сарић |
Прехрамбена технологија 2. год. | 17. 6. 2020. у 9:00 | 54 | 1 | Марија Ракић -Љубомировић | Оливера Марковић |
Хемија | 22. 6. 2020. у 9:30 | 59 | 2 | Соња Додиг | Гордана Рађеновић |
Председник комисије :
Ивана Павловић
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У __јунском____ ИСПИТНОМ РОКУ шк. 2019/2020.год
ПОДРУЧЈЕ РАДА : ПОЉОПРИВРЕДА, ПРОИЗВОДЊА И ПРЕРАДА ХРАНЕ ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ : _4___ године ; РАЗРЕД : преквалификација
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | БРОЈ КАНДИДАТА | ИСПИТИВАЧ | СТАЛНИ ЧЛАН |
Физичка хемија | 17.06.2020. у 9:30 | 54 | 1 | Богданка Марковић | Јасмина Вучковић |
Председник комисије: Додиг Соња
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА У _______ЈУНСКОМ__________ ИСПИТНОМ РОКУ
Школске 2019/2020. године
ПОДРУЧЈЕ РАДА: ПОЉОПРИВРЕДА,ПРОИЗВОДЊА И ПРЕРАДА ХРАНЕ ШКОЛОВАЊЕ ТРАЈЕ: ___3 и 4__године
РАЗРЕД: __3_____
ПРЕДМЕТ | ДАТУМ И ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | УЧИОНИЦА | Бр. канд. | И С П И Т И В А Ч | СТАЛНИ ЧЛАН |
Српски језик и књижевност | Писмени 12.6.2020 у 10:00 Усмени 15.6.2020. у 10:00 | 43 | 1 | Јанковић Маја | Жунић Ивана |
Математика | Писмени, 15.6.2020 у 10:00 Усмени 19.6.2020 у 10:00 | 61 | 1 | Митровић Мирјана | Маринковић Драгана |
Енглески Језик | Писмени 16.6.2020 у 10:00 Усмени 17.6.2020 у 10:00 | 53 | 1 | Јевтић Весна | Галовић Љиљана |
Физичка хемија | 17.6.2020 у 9:00 | 50 | 1 | Вучковић Јасмина | Стојичић Весна |
Машине и апарати са аутоматиком | 18.6.2020 у 11:00 | 50 | 2 | Јовановић Слободан | Новковић Предраг |
Практична настава машине и прехрамбена технологија | 18.6.2020 у 9:00 | 50 | 1 | Ракић Љубомировић Марија Јовановић Слободан | Марковић Оливера Новковић Предраг |
Биохемија | 22.6.2020 у 13:00 | 50 | 4 | Милошевић Наташа | Танасковић Јелена |
Микробиологија | 15.6.2020 у 10:00 | 50 | 2 | Алемпијевић Златица | Милошевић Наташа |
Прехрамбена технологија | 18.6.2020. у 10:00 | 50 | 1 | Ракић Љубомировић Марија | Марковић Оливера |
Историја | 15.6.2020 у 11:30 | 50 | 1 | Станковић Витомир | Сарић Јасмина |
Социологија | 22.6.2020 у 10:00 | 50 | 2 | Љиљак Славка | Тодоровић Виолета |
Грађанско | 22.6.2020. у 12:00 | 50 | 2 | Љиљак Славка | Станковић Витомир |
Физичко васпитање | 17.6.2020. у 12:00 | Фискултурна сала | 1 | Јоксимовић Зорица | Вукелић Горан |
Екологија и заштита животне срдине | 12.6.2020 у 12:00 | 50 | 1 | Авејић Славица | Сарко Пауновић Анита |
ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ , Златица Алемпијевић
Обавештење за ванредне ученике
Квиз „Endangered European flora and fauna“
Позив за подношење понуда-јавна набавка мале вредности бр. 1/20
Обавештење за ученике и запослене у ХПТШ
Распоред полагања матурских и завршних испита у јунском испитном року
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗАВРШНОГ ИСПИТА ОБРАЗОВНИХ ПРОФИЛА ПЕКАР И МЕСАР У ЈУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ ШКОЛСКЕ, 2019/2020. ГОДИНЕ
разред и одељење | термин и место | Чланови комисије
(наставници) |
Члан комисије
(екстерни члан) |
задужени помоћни наставник |
IIIп1 | Среда – петак,
10.6 – 12.6.2020. од 8.00 часова прехрамбени кабинет |
Јовановић Слободан Палић Драгана | Славица Додик | / |
IIIп2 | уторак, 9.6.2020.
од 8.00 часова – школска пекара |
Ковачевић Весна
Марковић Смиља |
Јордан Радовановић | Јосифов Милица |
среда, 10.6.2020.
од 8.00 часова – школска пекара |
||||
IIIп3 | четвртак, 11.6.2020.
од 8.00 часова – школска пекара |
Гојковић Тихана
Петровић Данијела |
||
петак, 12.6.2020.
од 8.00 часова – школска пекара |
Напомена за реализацију завршног испита образовног профила пекар:
Прорачун за израду радних задатака ученици ће реализовати у школској пекари пре почетка практичног рада.
Напомена за реализацију завршног испита образовног профила месар:
Због стања у земљи проузрокованог вирусом Covid-19, школске, 2019.2020. године и немогућношћу одласка код социјалног партнера (погон кланице), завршни испит ће се комплетно реализовати у кабинету образовног профила Месар.
Прорачун за израду другог радног задатка (Б група) реализоваће се у прехрамбеном кабинету пре почетка практичног рада.
Весна Стојичић
Координатор практичне наставе и помоћник директора
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА МАТУРСКОГ ИСПИТА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА ПРЕХРАМБЕНИ ТЕХНИЧАР У ЈУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ ШКОЛСКЕ, 2019/2020. ГОДИНЕ
Разред и одељење | Термин и место | Чланови комисије
(наставници) |
Чланови комисије
(социјални партнер) |
Помоћни наставници |
IV7 | четвртак, 11.6.2020.
од 9.00 часова – школска лабораторија |
Драгиша Биочанин
Александра Симић |
Златка Јовановић | Мирјана Војводић
Тања Лазић |
IV8 | петак, 12.6.2020.
од 9.00 часова – школска лабораторија |
Смиљана Лукић
Данијела Милићевић |
Напомена за реализацију матурског испита образовног профила прехрамбени техничар:
Решавање блок дијаграма ученици ће реализовати у школској лабораторији после обављеног практичног рада када заврше са прорачуном практичног рада. Дужина времена за обављање радних задатака је прилагођена радним задатцима.
Координатор,
Смиљана Лукић