Шаховска секција

Шаховска секција у нашој школи интензивно ради последњих осам година. Сваког септембра промовишемо шах у школи и позивамо заинтересоване ученике да се укључе, без обзира на ниво шаховског знања. Секцију води наставница  Славка Љиљак, носилац прве женске категорије. Поводом дана школе и школске славе, организују се шаховска дружења између ученика и наставника. На једном  од таквих дружења, гост је била Анђелија Стојановић, шаховски велемајстор и трострука државна шампионка. Са ученицима и наставницима играла је симултанку.

Сваке школске године учествујемо на градском и републичком такмичењу средњих школа. Најбољи резултат постигла је, пре три године, женска екипа ( у саставу су три ученице), где смо на градском такмичењу освојили треће место. Исте године, женска екипа освојила је четврто место на републичком такмичењу. Мушка екипа, стандардно, има јачу конкуренцију, тако да је, до сада, изостао неки запаженији успех. Шаховска секција наставиће своје активности и у наредном периоду.

Шах васпитава личност, јача карактер, развија интелект. Волите шах и шах ће вас заволети, откриће вам своје лепоте!

Градско екипно такмчење средњих школа 2023/2024

Градско екипно првенство средњих школа 2017/2018