„Playing cards=fun for scientific purposes“

Огледни сараднички час „Playing cards=fun for scientific purposes“, одржан је 11.априла 2017. у одељењу II / 4.

Енглески језик и физика постали су занимљивији предмети ученицима овог одељења, јер су се на овом динамичном часу учили и обнављали појмови из природних наука (физике и хемије), али кроз игру картама, и на енглеском језику. Кроз облике упитних реченица, утврђено је и раније стечено знање о пасивном облику, које се врло често користи управо у језику науке и струке.

Периодни систем и својства елемената, атомски и масени број, како се елементи повезују и реагују представљени су на картама, веома живописно и упечатљиво, те ђаци са лакоћом препознају основне карактеристике елемената и утврђују знања о атому.
Час су осмислиле и водиле наставнице Бојана Станкић и Миленија Јоксимовић. У улози посматрача, поред наставице Биљане Чеврљаковић и педагога школе Слађане Ђурић Радовановић, часу су присуствовали и ученици III-4 Милош Симић и Катарина Николић, па је размена утисака на крају часа била веома занимљива.