РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА „ДА САМ ЈА ЕЛЕМЕНТ“ ( IF I WERE AN ELEMENT)

У петак, 05.07.2019. године трочлани жири у саставу: Гордана Пешић, наставник хемије, Љиљана Спарић, наставник хемије и Бојана Станкић, наставник енглеског језика, прегледао је све радове пристигле на конкурс  на тему „Да сам ја елемент“ ( If I were an Element) расписан у оквиру актуелног пројекта у нашој школи: „Периодни систем елемената: Д.И. Мендељејев“. Ученици су показали да су оригинални и креативни, и на српском и на енглеском језику, у различитим формама и помоћу различитих алата (филм, видео презентација, есеј, цртеж, пано презентација).

Жири је једногласно одлучио да сви ученици који су учествовали на конкурсу буду похваљени, а да следећи ученици буду награђени:

1.       За есеј о уранијуму:  Хелена Брајић, ученица првог разреда Гимназије „Јован Дучић“, Требиње

2.       Награда за креативност: Романа Рогановић, ученица првог разреда Гимназије „Јован Дучић“, Требиње

3.       Ема Стојисављевић, ученица  I/ 8 Хемијско прехрамбене технолошке школе, Београд

4.       Милица Марковић, ученица  I/ 8 Хемијско прехрамбене технолошке школе, Београд

5.       Сања Василић, ученица  I/ 3 Хемијско прехрамбене технолошке школе, Београд

6.       Анђела Ранђеловић, ученица  II/ 4 Хемијско прехрамбене технолошке школе, Београд

7.       Марија Ђурковић, ученица II/ 4 Хемијско прехрамбене технолошке школе, Београд

Посебне похвале ученицима 8б основне школе у Лису, Швајцарска и њиховом наставнику Марку Миниг.

Похвале и награде биће уручене на прослави поводом Дана школе, 20.10.2019.