Реализована хуманитарна акција за помоћ жртвама земљотреса у Турској и Сирији

Хуманитарна помоћ сакупљања новчаних прилога за све угрожене земљотресом у Сирији реализована је у нашој школи од 9.фебруара до 2.марта 2023.године.

У истом периоду сакупили смо и зимску одећу и обућу и наменили је турском народу, са жељом да се што пре опораве од катастрофалних последица и да се врате у нормалан ток живота.

Са многим школама , наставницима и ђацима из Турске  партнери смо у различитим пројектима, те им и кроз разговор на састанцима преко Зоом -а пружамо подршку, што њима веома значи. Емили Удин, ученица II/2, послала им је поруку подршке коју је говорила на турском језику, уз снимак једне прелепе турске песме коју је на гитари извела. Сви наши партнери били су искрено дирнути овом смисленом поруком.

Овим гестом Вршњачки тим у нашој школи развија осећања емпатије , хуманости и солидарности – особине које се уче и усвајају од малих ногу.

Наше мало пуно значи онима који немају ни то мало!

Хвала свима који су учествовали у овој хуманитарној акцији!

Sirija-pomoc-20230303