Позив за учешће на наградном конкурсу

Лого пројекта „Girls can do IT – you and me in IT “

У оквиру пројекта „Girls can do IT – you and me in IT“ који реализују Хемијско-прехрамбена технолошка школа Београд, Огранизација Знање Београд и Друштво за информатиклу Србије расписује се конкурс за идејно рјешење лого-а пројекта. У склопу пројекта “ Girls can do IT – you and me in IT “ ученици својим активностима траба да подстакну пријатеље, породицу и јавне институције да промовишу промене с циљем укључивања већег броја девојчица у ИТ занимања. Циљ пројекта је оснаживање девојака да се укључе у ИТ сектор, а оне које су већ у том сектору да још више оснажимо и охрабримо, да буду компетентније на тржишту рада. Ученици треба да преузму конкретне мере у циљу социјалне инклузије.

Конкурс је отворен за ученике/це основних и средњих школа на територији града Београда.

Текст конкурса можете преузети  овде