Посета стручњака из компаније “ Метро“

Састанак представника Вршњачког тима и Ученичког парламента, а у сарадњи са Тимом за професионални развој, у петак, 5.4.2024.године одржан је како би се ученици упознали са компанијом „Метро“ и посебно добили савете и препоруке у вези писања своје радне биографије и припреме за пословни интервју.

Стручњак из ове компаније, задужена за ову тему, Марина Главић, најпре је укратко преставила своју компанију, а потом врло реално, практично разговарала са ученицима шта после школе, како  се припремити за рад, како и шта написати у свом првом CV-ју, како се на разговору за посао понашати , бити искрен, доследан, информисан о компанији и радном месту за који се конкурише.

Занимљив, интерактивни приступ, уз презентацију, помогли су ученицима да се упознају са овом значајном темом из области професионалног развоја.

Као представник Тима за професионални развој присуствовала је проф. Бојана Станкић.