НОВА ПРИЗНАЊА – НАЦИОНАЛНЕ ОЗНАКЕ КВАЛИТЕТА ЗА ПРОЈЕКТЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Крајем августа стигле су нам ознаке квалитета за пројекте који су реализовани у нашој школи током школске 2022-2023.године.

За пројекат „Stories that Matter to us”  стигао нам је следећи коментар:

Професорка Бојана Станкић и њени ученици радили су на два пројекта која су оцењена највишим оценама.

Congratulations! You have been awarded with a National Quality Label for your project STORIES THAT MATTER TO US.

Comments: This is a very dynamic project with many good quality activities and results such as videos and e-books that can be used for project dissemination and for teaching practice in the future. Students were actively involved and had an opportunity to develop various skills and competences together with their peers from other countries.

А за пројекат “Imagine Think Big” Национална агенција за е- Twinning написала је следеће:

Congratulations! You have been awarded with a National Quality Label for your project IMAGINE THINK BIG.

Comments: This eTwinning project is an example of good practice in VET schools. ICT was used in a crative an meaningful way. Students were motivated, inspired to think about their future plans, actively involved and worked in international teams. Project results such as e-book can be used after the project as well.

Нашим драгим колегиницама, Марији Ракић-Љубомировић и Гордани Пешић, Фондација Темпус доделила је две Националне Ознаке Квалитета за eTwinning пројекте „Natural is good, Chemical is bad!“ и „Diet Inspectors“.

У наставку можете прочитати коментаре које је Фондација Темпус навела поводом ових награда.

Коментар за eTwinning пројекте „Natural is good, Chemical is bad!“:

„Радећи на овом пројекту и суделујући у разним СТЕМ активностима, ученици су побољшали, унапредили своје знање из различитих школских предмета, повезујући своја теоријска знања са практичним радом у лабораторији. Кроз међународну сарадњу са вршњацима из партнерских школа, ученици су имали прилику да истраже и сазнају Шта су и како препознати лажне вести, шта је то хемофобија као и да разоткрију неке заблуде о хранљивим материјама.“

Коментар за eTwinning пројекат „Diet Inspectors“

„На занимљив начин, кроз различите заједничке активности, пројекат „Diet Inspectors“ освестио је ученике о важности уравнотежене исхране, као и о добрим и лошим странама најпопуларнијих дијета.“

National-Quality-Label-2960012-1

National-Quality-Label-2959933